Isı Tasarrufu için Petek Temizleme

Evlerin veya diğer konut türlerinin ısıtılmasında en çok tercih edilen yöntemlerden biri ısıtma sistemleridir. Bu ısıtma sistemleri radyatör veya petek içindeki borulardan sıcak su geçirerek ısıtma işlemini gerçekleştirir. Dolaşımda olması yani içindeki suyun sürekli sirkülasyon halinde olması bu suyun zamanla saflığını kaybetmesine ve kirlenerek peteklere zarar vermeye başlamasına neden olur. Bu nedenle ısıtma sistemleri ve petekler düzenli aralıklarla temizlenmelidir. Profesyonel petek temizleme hizmetleri veren firmamızda her türlü ısıtma sistemleri için bakım, onarım ve petek temizleme hizmetleri sunmaktayız. Temizlenen göbekler daha az yakıt kullanarak daha fazla ısı vermeye başlayacağından ısı tasarrufu sağlanır.

Kış aylarında içimizi ısıtan radyatörlerimizin yaz aylarında bakımlarının yapılması gerekmektedir. Kış boyunca kullandığımız peteklerimizin temizliği de kalıcı olarak yapılmalıdır. Taraklarla ilgili sorun yaşıyorsanız veya bakımını yaptırmak istiyorsanız stres ve panik yaşamadan firmamıza ulaşmanız yeterli olacaktır. Güvenilir servisler ile radyatörlerinizin bakımlarını profesyonelce gerçekleştiriyoruz. Petek temizleme fiyatları firmamızda oldukça uygundur. Firmamızda petekleriniz işinin ehli kişiler tarafından temizlenmekte ve fiyatları makul aralıklarla tutulmaktadır.

Petek Temizleme Faturaları Düşürür

Kaloriferlerde kullanılan radyatörlerin veya halk arasında kullanıldığı şekliyle peteklerin yaşlanması ve kirlenmesi, ısıtıcının verimini düşürür ve çalışması için normalden daha fazla enerjiye ihtiyaç duymasına neden olur. Durum böyle olunca hem aşırı yakıt kullanımı nedeniyle ısınma maliyeti artacak hem de yakıt tüketimindeki artış doğal kaynakları kirleterek küresel ısınmanın etkilerini artıracaktır. Bu sorunları önlemek veya etkilerini en aza indirmek için belirli aralıklarla ısıtıcı bakımı ve göbek temizliği yapılmalıdır. İstanbul Anadolu yakası başta olmak üzere İstanbul’da Petek Temizliği konusunda yardıma ihtiyacı olanların hizmetindeyiz. Bu sayede hem tasarruf edebilir hem de doğal kaynakların korunmasına yardımcı olabilirsiniz.

Petek Temizliği için Kombici Ustam

İstanbul’da petek temizleme hizmeti veren kurumumuzda evinize herhangi bir zarar vermeden ve petekleri sökmeden ısıtma sistemlerinizi temizliyoruz. Temizleme işleminden sonra ısınma masraflarınızda ciddi bir düşüş görebilirsiniz. Bu nedenle ısıtıcıların göbeğinin yılda en az bir kez temizlenmesini öneririz. Peteklerdeki su değişmeden sürekli kullanıldığından zamanla kirlenir. Geçmişte kullanılan sobaların boruları zamanla kurumla tıkandığı gibi, kalorifer peteklerindeki borular da bu kirli sulardan dolayı tıkanabilmektedir. Bu nedenle ısıtma bakımı ihmal edilmemelidir.

Petek Temizliği

Yıllardır kullanılan petekler ve kombiler giderek daha fazla bakım ve temizliğe ihtiyaç duyuyor. Bazı kişiler petek temizliği yoktur, yalandır gibi hikayeler anlatabilir. Çünkü bu sözleri çok duyduk. Ayrıca petek çürükleri veya delikler gibi yanlış bilgiler de alabilirsiniz. Bu tür yanlış bilgilere kesinlikle saygı gösterilmemelidir.

Aslında bu tip temizliğin asıl konusu ısıtma sisteminin temizliğidir. Çünkü asıl kirlilik peteklerde değil tesisatlardadır. Çamur, kireç, duvar çoğunlukla plastik borularda olur. Bakır boru sistemleri kesinlikle temizlik gerektirmez. Çünkü bakır boru kirlenmez. Bu zamana kadar temizlediğimiz bakır boruların hiçbirinden kir çıkmamıştır.

Peteklerde savunma için ihtiyaç duyulan yağ vardır, bu yağ yapılan işle peteğin içinden çıkmaz ve sistemde kalır. Bunun dışında yanlış bilgiler kafanızı karıştırmasın. Burada tecrübelerimize dayanarak en doğru işlemi gerçekleştiriyoruz.

Petekler sökülmemelidir. Çünkü çıkarıldığında çürümeye başlar.
Kombici ustam en kaliteli hizmeti vermek için 7/24 hizmetinizdedir. Kombici Ustam Servis Petek Temizliği konusunda hiç çekinmeden bizi arayabilir ve ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.